GŁÓWNA
„Sprzątanie Świata” w Bagieńcu

SZKOLNY KLUB TURYSTYCZNY

logo.gif (6564 bytes)

Szkolny Klub Turystyczny rozpoczął działalność w naszym gimnazjum od września 2003r.
Jego powołanie jest jednym z elementów realizacji programu turystyki szkolnej.
Założycielem i opiekunem klubu jest nauczycielka geografii mgr Lucyna Luba

O OPIEKUNIE:

Pani Lucyna Luba pracuje w gimnazjum od 2000r. jako nauczyciel geografii. Posiada uprawnienia Młodzieżowego Organizatora Turystyki PTTK. Jest autorką programu turystyki szkolnej "Wędrówki po Małej Ojczyźnie". W celu podniesienia jakości pracy nad realizacją swojego programu ukończyła kurs "Przygotowanie i prowadzenie zajęć edukacyjnych w terenie". Jest nauczycielem mianowanym. Obecnie odbywa staż na nauczyciela dyplomowanego.

Cele i zamierzenia działalności klubu turystycznego:

Głównym celem działalności turystycznej jest poznanie własnego regionu pod względem geograficznym, historycznym i przyrodniczym. Dolny Śląsk jest regionem o bogatej przeszłości historycznej i szczególnych walorach krajobrazowych. Klub turystyczny zamierza popularyzować nasz region wśród młodzieży gimnazjum. Cel ten pragniemy realizować poprzez organizację wycieczek - wędrówek po szlakach turystycznych Dolnego Śląska, szczególnie po najbliższych nam, a jednocześnie najciekawszych pod względem krajoznawczym Sudetach i Przedgórzu. Wędrówki po "Małej Ojczyźnie" będą niewątpliwie okazją do pogłębienia wiedzy z różnych dziedzin życia oraz źródłem niezapomnianych przeżyć.

Działalność klubu turystycznego obejmuje również inne przedsięwzięcia realizowane w ramach programu turystyki szkolnej: prowadzenie kroniki klubu, redagowanie strony internetowej, redagowanie przewodnika turystycznego z opisem odbytych wycieczek, projekty edukacyjne, organizowanie konkursów, spotkań z ciekawymi ludźmi, współpraca z PTTK, zdobywanie odznak turystycznych itp.

Pomocna dla działalności klubu turystycznego będzie współpraca z koordynatorami ścieżek edukacyjnych: regionalnej - p. Anną Bardzińską, ekologicznej - p. Jolantą Sołtys i europejskiej -  p. Anną Ryś.

ZADANIA ZAPLANOWANE I ZREALIZOWANE W ROKU SZK. 2003/2004

O      Konkurs fotograficzny "Zabytki naszej gminy"

O      Projekt "Folder gminy Jaworzyna Śl."

O      Wykonanie mapy zabytków gminy Jaworzyna Śl.

O      Projekt: "Szkolny Przewodnik Turystyczny"

O      Projekt: "Poznajemy parki krajobrazowe Dolnego Śląska".

O      Konkurs historyczno - krajoznawczy "Historia i współczesne oblicze gminy Jaworzyna Śl."

O      "Zamki piastowskie w Sudetach" - zwiedzamy, fotografujemy, opisujemy.

O      Wycieczki krajoznawczo - turystyczne ukierunkowane na zwiedzanie zamków sudeckich i parków krajobrazowych (jedna wycieczka w miesiącu).

ZADANIA ZAPLANOWANE I ZREALIZOWANE W ROKU SZK. 2004/2005

O      "Bagieniec - mała wieś, bogatą skarbnicą wiedzy" - projekt zajęć z edukacji środowiskowej dla uczniów gimnazjum       >>WIĘCEJ<<

wszelkie uwagi proszę kierować na adres anusik@o2.pl