Nasze Gimnazjum - to My!

Pożegnanie Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej.

Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej powstało 1 września 1999 r. na bazie wcześniejszej Szkoły Podstawowej nr 2, wybudowanej jako tzw. “tysiąclatka”. Nowe zadania, nowe cele jakie postawiła przed nami ówczesna reforma edukacji, zmieniły oblicze oraz bazę dydaktyczną szkoły. Staliśmy się placówką nowoczesną, dobrze wyposażoną. Razem z naszymi uczniami zdobyliśmy wiele nagród, certyfikatów, byliśmy aktywni podczas różnych społecznych akcji. Nasza działalność daleko wykroczyła poza środowisko lokalne, realizowaliśmy projekty nawet na szczeblu międzynarodowym. Lecz to jednak koniec pewnego etapu.

Ostatni rocznik gimnazjalistów opuścił już mury szkoły i tym samym zakończył funkcjonowanie placówki. Symboliczny moment, który definitywnie zamknął Gimnazjum w naszej gminie, nastąpił 20 czerwca 2019 r., podczas uroczystej Mszy Świętej oraz procesji Bożego Ciała. Wtedy to po raz ostatni sztandar Gimnazjum imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jaworzynie Śląskiej został wyprowadzony przez poczet sztandarowy i Dyrekcję szkoły. 20 lat temu Dyrektor – Pan Krzysztof Sołtys, otwierał podwoje nowego Gimnazjum. Dzisiaj, w towarzystwie Wicedyrektorów : Pani Joanny Bartczak i Pana Marcina Kruka oraz młodzieży: Klary Wychowanek, Martyny Bielat i Łukasza Gila, godnie pożegnał sztandar szkoły.

Przez dekady Gimnazjum kształciło kolejne pokolenia młodych mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska. Było miejscem, w którym zawiązało się wiele znajomości, przyjaźni, miłości. To tutaj właśnie ścierały się ze sobą nieprzeciętne osobowości, objawiły się wyjątkowe talenty, to tutaj przeżywano burzliwy okres młodości i dojrzewania. Dzisiaj pozostały już tylko wspomnienia. Dziękujemy gimnazjalistom z Gminy Jaworzyna Śląska i ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za te wspaniałe lata spędzone razem i wspólną przygodę z edukacją. Jesteśmy i będziemy z Was dumni.

<p style=”text-align: center;”>Galeria zdjęć z 20 czerwca 2019</p>