Nasze Gimnazjum - to My!

Spotkanie w Krzyżowej

W dniach 25-26 czerwca, w Krzyżowej, odbył się Patriotyczny Piknik Kresowy. Celem spotkania było przygotowanie młodych wolontariuszy do wyjazdu na Ukrainę w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Już w lipcu ponad 1200 osób porządkować będzie 127 polskich cmentarzy na Ukrainie. Przybyłe grupy zostały powitane przez dolnośląskich samorządowców, Panią Naczelnik Iwonę Kozłowską z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przez przedstawicieli Rajdu Katyńskiego, a także przez Panią Grażynę Orłowską – Sondej i ekipę telewizyjną Studia Wschód.

Wolontariusze wysłuchali wykładu na temat Kresów wygłoszonego przez Tomasza Kubę Kozłowskiego z  Domu Spotkań z Historią oraz praktycznych wskazówek dotyczących odnowy i pielęgnacji starych  nagrobków i pomników.

Wieczorem wszyscy zgromadzili się przy ognisku. Śpiewano pieśni patriotyczne, nawiązywano przyjaźnie oraz wymieniano informacje dotyczące spraw organizacyjnych na temat  lipcowego wyjazdu na Kresy.

Na spotkaniu w Krzyżowej nie mogło zabraknąć  delegacji z Jaworzyny Śląskiej. Pan Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys, Pan Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Besser oraz grupa młodzieży i ich opiekunów z jaworzyńskiego gimnazjum zameldowali swoją gotowość do wyjazdu na Kresy.