Nasze Gimnazjum - to My!

Dzień Sportu

Dzień 19 czerwca był w naszej szkole Dniem Sportu. Przy pięknej pogodzie, w ramach projektu rozegrano turniej szkolny o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Nożnej chłopców. Dla dziewcząt przygotowano turniej w bulle, natomiast dla wszystkich pozostałych chętnych turniej tenisa stołowego.

W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział osiem klas, konkurowały ze sobą w dwóch grupach grając mecze każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczy wyłoniono zwycięzców grup, którzy grali o pierwsze miejsce. Zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach grały o miejsce trzecie w turnieju. W meczu o trzecie miejsce zwycięską okazała się klasa III C, natomiast finał to spotkanie klas trzecich III A oraz III D.

Klasa III D dobrnęła do finału, mimo, że cały turniej grała w mocno okrojonym składzie.  Natomiast wzmocniona w ostatniej chwili kolegami z klasy, dzięki uprzejmości i wyrozumiałości rywalom z III A, przechyliła wagę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając finał 4:1.

W tenisie stołowym najlepsze  dziewczyny to:  Wielg Monika, Ząbek Natalia i Zarzeczna Natalia. Laurami zwycięzców wśród chłopców podzielili się Poręba Miłosz, Żelazny Jakub oraz Drąg Mateusz (odpowiednio I, II i III miejsca).

Natomiast zwycięską drużynę w bulle stanowią dziewczęta Karpińska Agnieszka, Gruca Martyna oraz siostry Witkowskie: Jagoda i Maja. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęły Korzystka Natalia, Olszewska Amelia i Świątek Aleksandra. Natomiast brązowy medal zdobyły Bielat Kinga, Bielat Martyna, Faber Sandra oraz Giez Julia.

Uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy dobrych występów. Wszystkim życzymy udanych, spokojnych, sportowych i bezpiecznych wakacji!