Nasze Gimnazjum - to My!

Finał konkursu języka niemieckiego

Jak co roku na przełomie maja i czerwca nasi szkolni lingwiści rywalizowali w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego. Po etapie pisemnym do części ustnej, finałowej zakwalifikowali się Roksana Kosek z klasy 1b, Kacper Michalski z 1c, Sandra Faber, Gabriela Ptaszkiewicz, Julia Żelazna oraz Justyna Zarzeczna z kl. 1a. W finale uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, idiomów i niemieckich odpowiedników polskich przysłów oraz zaprezentować się w języku niemieckim. Krótki program artystyczny uświetnił przebieg konkursu, a uczestnicy mieli okazję zaprezentować publiczności swoje umiejętności językowe.

Komisja konkursowa wyłoniła ścisłych zwycięzców, a więc Roksanę Kosek, która zajęła pierwsze miejsce, Sandrę Faber na drugim miejscu oraz Kacpra Michalskiego, który uplasował się na trzeciej pozycji po konkursie ustnym i pisemnym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!