Nasze Gimnazjum - to My!

Liga Matematyczna – wyniki

Zakończyliśmy kolejną edycję szkolnego konkursu Liga Matematyczna. W tym roku w eliminacjach wzięło udział 22 uczniów z prawie wszystkich klas. Uczestnicy mieli zmierzyć się z 30 zadaniami eliminacyjnymi, podzielonymi na 6 list. Najlepsza dziesiątka zakwalifikowała się do finału, w którym należało rozwiązać 40 zadań.

Ostatecznie mistrzem został Mateusz Drąg z klasy 3c, który wyprzedził Justynę Majborską z klasy 3d zaledwie o 8 punktów. Trzecie miejsce zdobył Jakub Zieliński z klasy 2b. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła klasa 3B. Dla wszystkich finalistów przewidziano drobne upominki,dla najlepszej trójki nagrody książkowe, a dla najlepszej klasy nagroda główna, ufundowana przez Pizzerię Pana Jakuba Kacperka. Jest nią oczywiście kupon na bezpłatną pizzę dla całej drużyny. Jednocześnie dziękujemy właścicielowi pizzerii za ufundowanie nagród w naszym konkursie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, najlepszym gratulujemy osiągniętych wyników a wszystkich zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji Ligi Matematycznej.
Wyniki konkursu Liga Matematyczna – rok szkolny 2017/2018
1. Mateusz Drąg (3c) – 36 pkt
2. Justyna Majborska (3d) – 28 pkt
3. Jakub Zieliński (2b) – 18 pkt
4. Izabela Dawid (3b) – 17 pkt
5. Aleksandra Buchowska (3b) – 15 pkt
6. Norbert Hałabura (2c) – 14 pkt
7. Wiktoria Młynarska (3b) – 10 pkt
8.Roksana Kosek (1b) – 6 pkt
9. Jakub Śliwa (3b) – 5 pkt
10. Julia Madej (3a) – 4 pkt
Opiekunem i organizatorem konkursu był pan Sebastian Grajaszek.