Nasze Gimnazjum - to My!

Na VIII Koncercie Kresowym

9  czerwca kilkuosobowa delegacja uczniów i nauczycieli, Dyrektor Pan Krzysztof Sołtys,  Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser oraz poczet sztandarowy naszego gimnazjum piątkowe popołudnie spędzili na wrocławski Rynku na VIII Patriotycznym Koncercie Kresowym. Na tę wielką uroczystość zaproszone zostały szkoły, które przez cały rok szkolny  aktywnie pracowały na rzecz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Imprezę rozpoczęła wielka parada pocztów sztandarowych z kilkudziesięciu dolnośląskich szkół.   Pani redaktor Grażyna Orłowska – Sondej – inicjatorka i organizatorka akcji oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk podziękowali wszystkim instytucjom, które zaangażowały się w działania na rzecz ratowania polskich cmentarzy i pomoc Kresowianom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do uczniów, ich rodziców  i pracowników jaworzyńskiego gimnazjum oraz do wszystkich mieszkańców naszej gminy.  Podczas  kwest przeprowadzonych na cmentarzach w dniu 1 listopada i na wiosnę w kościołach zebraliśmy  bowiem 10100 zł  zajmując I miejsce spośród  dolnośląskich szkół.  Wszystkim uczestnikom akcji podziękowali  również: Kardynał Henryk Gulbinowicz, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Samborski oraz Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dudkiewicz.   Podczas części artystycznej mieliśmy przyjemność podziwiać występy zespołów wokalnych i tanecznych  z Lublina, Litwy, Ukrainy i z Białorusi.