Nasze Gimnazjum - to My!

Spotkanie z Agnieszką Tyszką.

8. czerwca uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką pani Agnieszki Ptak, udali się do Biblioteki Publicznej  w Jaworzynie Śląskiej na spotkanie z Agnieszką Tyszką.

Agnieszka Tyszka to  – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Z wykształcenia jest polonistką, ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. W 2005 otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Ma trzy córki: Asię, Julę, Melę, które są inspiracją przygód żeńskich bohaterek książek. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Oprócz pisania jej pasją są kwiaty i przyroda.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o poszczególnych powieściach autorki. Tematem spotkania były przewijające się w książkach nawiązania do wydarzeń historycznych, takich jak: bitwa pod Grunwaldem, czy polowanie na czarownice. Uczniowie przygotowali również zestaw pytań do Pani Agnieszki. Młodzież była ciekawa zarówno samego warsztatu pracy autora, jak i zagadnień związanych z inspiracją pisarską. Nie zabrakło też rozmów na inne ważne tematy, które pojawiają się w książkach Pani Agnieszki i oczywiście autografów. Na zakończenie spotkania uczniowie napisali, specjalnie dla autorki popularnych książek, radosne i pełne optymizmu notatki dziennikarskie, których tak bardzo nam wszystkim brakuje w codziennej prasie. Książki autorki dostępne są w naszej szkolnej bibliotece.