Nasze Gimnazjum - to My!

Gimnazjaliści na Nocy z biologią

Po raz trzeci nasi uczniowie wzięli udział w  Nocy z biologią, zorganizowaną przez II Liceum w Świdnicy i Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego .Uczniowie wzięli udział w 5 wykładach i warsztatach:

Rzecz o Stefanii – otóż, czy wiedzieliście  że 110 mln lat temu w Polsce panował taki klimat, że żyły nosorożce. W ubiegłym roku przy budowie S3  w okolicach Gorzowa paleontolodzy odkryli szkielet samicy nosorożca ,krewniaka dzisiejszego nosorożca afrykańskiego. W czasie warsztatu  uczniowie mogli pooglądać i nawet wziąć do ręki wiekowe  kości, zęby .

Wpływ pasożyta na żywiciela—tu pokazano egzotyczne pasożyty i ich żywicieli  w czasie prelekcji, filmów i mikroskopowania.

Od molekuł do człowieka –to  warsztat gdzie uczniowie wykrywali DNA z truskawek oraz bawili się w detektywów-robili odciski palców. Ten warsztat  podobał się najbardziej naszym uczniom.

Martwe drewno w obiegu –warsztat o obiegu drewna i jego losach, na tych zajęciach uczniowie tworzyli dzieła artystyczne.

Usta i uszy- znowu detektywka i antropologia. Zabawa była przednia ,wszyscy malowali szminkami usta i odkrywali  cechy  ust bo odbitych bruzdach ,a następnie uczniowie wypełniali tabele antropologiczne. Ten warsztat skończył się przed 21 i bardzo podobał się gimnazjalistom.

W warsztatach wzięło udział 13 pasjonatów biologii wraz z nauczycielem biologii.