Nasze Gimnazjum - to My!

Niedziela w starym stylu

Minioną niedzielę grupa uczniów naszej szkoły spędziła w pociągu retro, który kursował na trasie Wrocław – Oława. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie stroje, w jakich się prezentowali. Każdy ubrany był w stylu charakterystycznym dla przełomu XIX i XX wieku. A to wszystko po to, żeby uświetnić 175 rocznicę uruchomienia pierwszej linii kolejowej w Polsce. Wraz z pozostałą częścią Grupy Rekonstrukcyjnej uczestniczyli w odsłonięciu tablicy pamiątkowej oraz oczywiście pozowali do setek zdjęć robionych przez zaciekawionych podróżnych. Na koniec młodzież brała udział w konferencji naukowej na temat kolejnictwa we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku.

W wyjeździe uczestniczyli: Justyna Zarzeczna, Natalia Zarzeczna, Kinga Bielat, Klara Wychowanek i Wiktoria Palczyńska. Grupą opiekował się pan Sebastian Grajaszek – oczywiście również odpowiednio ucharakteryzowany.