Nasze Gimnazjum - to My!

Święto Flagi

27 kwietnia obchodziliśmy  w naszym gimnazjum Święta Narodowe: Dzień Flagi oraz 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody Dnia Flagi odbyły się w ramach projektu edukacyjnego uczniowie klas drugich: Justyna Mydlarska, Paulina Słota, Jakub Zieliński przygotowali audycję na temat symboli i znaczenia flagi. Przypomniano również najważniejsze postanowienia zawarte w Konstytucji 3 Maja. Młodzież  miała okazję uświadomić sobie jak ważnym wydarzeniem w życiu wszystkich Polaków było uchwalenie Konstytucji. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć dekoracje eksponujące polskie symbole narodowe.

Również wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali symboliczne flagi w postaci kotylionu, które dumnie i szacunkiem nosili przez cały dzień. Nad całością uroczystości czuwały panie Jolanta Uniejewska i  Anna Bardzińska. Obchody Świąt Narodowych udokumentowała na zdjęciach Natalia Ząbek, której bardzo dziękujemy.

Dziękujemy również pani Marzenie Antosz za pomoc w przygotowaniu dekoracji.