Nasze Gimnazjum - to My!

Ratujemy polskie cmentarze na Ukrainie

Po raz kolejny nasza szkoła  zorganizowała  kwestę na rzecz dolnośląskiej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.  Kwestowano  przy kościołach na terenie naszej gminy oraz  w Wierzbnej.   Zebrano  3565 zł 96 gr. Pieniądze przesłane zostały na konto  organizatorów akcji, będą   przeznaczone na  wakacyjny wyjazd  młodzieży na Ukrainę w celu porządkowania  znajdujących się tam polskich nekropolii. W tym roku do wyjazdu na Kresy przygotowuje się ok.1000 młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Grupa z  jaworzyńskiego gimnazjum  będzie kontynuowała rozpoczęte w ubiegłym roku prace renowacyjne na cmentarzu w Rarańczy w obwodzie czerniowieckim.

Całość przedsięwzięcia finansowana jest ze składek  zebranych podczas wiosennej kwesty w kościołach i na cmentarzach w dniu Święta Zmarłych.

Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili datki do puszek wolontariuszy.

Dziękujemy również  kwestującym wolontariuszom i  ich opiekunom, którzy poświęcili swój wolny czas na rzecz tej  pięknej akcji.