Nasze Gimnazjum - to My!

Mateusz Drąg –“Per aspera ad astra”

W dniu 6 kwietnia br., w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskiego Konkursu” zDolny Ślązak Gimnazjalista”. W roku szkolnym 2016/2017 w konkursach wzięło udział około 20 tysięcy uczniów. W uroczystości wzięli udział między innymi Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Wicemarszałek  województwa dolnośląskiego Tadeusz Samborski i radni sejmiku województwa. W trakcie uroczystości wręczone zostały  pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 3c Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.- Mateusz Drąg. Nasz gimnazjalista odebrał z rąk kuratora medal i nagrodę. Mateusz znalazł się w elitarnym gronie 22 najlepszych historyków na Dolnym Śląsku. Za sukcesy w nauce Burmistrz Miasta Jaworzyna Śl. Grzegorz Grzegorzewicz przyznał Mateuszowi stypendium naukowe. Gratulujemy laureatowi i jego nauczycielowi historii Panu dyrektorowi  Krzysztofowi Sołtysowi, który przygotował naszego ucznia do udziału w konkursie.

Anna Katowicz