Nasze Gimnazjum - to My!

Finał IV Powiatowego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla Gimnazjalistów

W dniu 7 kwietnia 2017 w Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. J. Kasprowicza w Świdnicy odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentował uczeń klasy 3c Mateusz Drąg. Do finału awansowało 20 uczniów spośród 102 startujących w konkursie. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie 12 gimnazjów Powiatu Świdnickiego.

Na każdym etapie konkursu należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Finał zawodów składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami z trzech etapów. Oto zwycięzcy III edycji konkursu:

I miejsce Mateusz Drąg Gimnazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej

II miejsce Magdalena Nowicka z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

III miejsce Kinga Kępa z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy

Po raz kolejny nasz reprezentant udowodnił, że jest Mistrzem w wyżej wymienionych dziedzinach nauki. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy przekonani, ze Mateusz jeszcze zdąży nas zaskoczyć, mimo iż za 3 miesiące zostanie absolwentem naszej szkoły.

                                                                                                       Marzena Antosz