Nasze Gimnazjum - to My!

Gimnazjaliści naukowo rozpoczęli ferie…

Gdy większość gimnazjalistów jeszcze spała w pierwszy dzień ferii, to 21 osobowa grupa z 1 i 2 klas uczestniczyła w zajęciach ekologicznych i turystycznych. Pojechaliśmy na zajęcia do Stacji Ekologicznej w Świdnicy, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach.

niet

Pierwsza część-to wizyta w jaskini nietoperza, uczniowie poznali gatunki nietoperzy ,żyjących w Polsce .Zobaczyli najmniejszego nietoperza karlika, zimuje obecnie m.in. w katedrze Świdnickiej-909 sztuk ich było podczas jesiennego liczenia .

Następnie odbyły się zajęcia z mikroskopowania-marzenie naszych uczniów ,to taka pracownia w szkole .Wśród naszej ekologicznej grupy ,była część uczniów klas II ,realizujących projekt-Śladami Jana Nepomucena ,dlatego udaliśmy się na rynek i do katedry świdnickiej ,gdzie znajdują się pomniki tego świętego. Następna naukowa wyprawa to zwiedzanie z przewodnikiem katedry świdnickiej

niet1