Nasze Gimnazjum - to My!

Mateusza Drąg laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego

Z przyjemnością informujemy, że uczeń Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl. Mateusz Drąg został laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

W listopadzie w kwalifikacjach powiatowych  wzięło udział 513 uczniów , z których 62 zakwalifikowało się do  finału wojewódzkiego. Finał wojewódzki  składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. W styczniu po finale pisemnym  wyłoniono 32 uczestników ścisłego finału ustnego, w którym znalazł się również Mateusz. 1 marca 2017 roku we Wrocławiu odbył się finał ustny. Mateusz  podczas części ustnej  wykazał się szeroką wiedzą znacznie wykraczającą poza program gimnazjum  i liceum.  Został jednym z  24 najlepszych historyków na Dolnym Śląsku. Tytuł  laureata zwalnia go z egzaminu gimnazjalnego z zakresu historii i WOS.

Pragniemy serdecznie pogratulować Mateuszowi i jego  opiekunowi panu Krzysztofowi Sołtysowi za osiągnięcie największego sukcesu w konkursach historycznych w  dziejach szkoły.

Józef Strzelecki