Nasze Gimnazjum - to My!

Mariusz Kędzierski – człowiek bez barier

“Super”, “Warto było przyjść”, “Nie spodziewałem się, że to będzie takie ciekawe”, “Czułam się głupio, bo musiałam ukrywać łzy” –  taka była reakcja publiczności po wizycie Mariusza Kędzierskiego w jaworzyńskim Gimnazjum  10 stycznia 2017 roku. Mariusz znany jest w środowisku lokalnym, ale i  na całym świecie jako portrecista, który mimo swej niepełnosprawności , rysuje jak nikt inny. Jego prace  prezentowane są na wystawach  w Polsce i za granicą.  Mariusz od kilku lat prowadzi także wykłady motywacyjne, które pomagają słuchaczom realizować swoje marzenia, walczyć o nie i dążyć do celu, pomimo przeciwności losu. Opowiadał o czasach dzieciństwa, szkole (wspominając stare dobre lata gimnazjalne)  i mówił o planach na przyszłość. Jego szczerość, otwartość i łatwość mówienia o rzeczach trudnych sprawiły, że gimnazjaliści w wielkim skupieniu wsłuchiwali sie w jego słowa. Ten młody człowiek  swoją postawa udowodnił sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Opowiedział młodszym kolegom o swoim życiu i chwilach kryzysu. Usłyszeliśmy, że nie zawsze było kolorowo. Jednak jak mówi  sam Mariusz: ” Nieważne są ograniczenia. Gdy chce się coś robić, najważniejszy jest upór i wiara w siebie”.  Żałujemy tylko, że nie mogliśmy obejrzeć jego prac na żywo, gdyż Mariusz przygotowuje je do kolejnej wystawy. Dziękujemy, Mariusz za to spotkanie, które na pewno nie będzie ostatnim.

Joanna Bartczak