Nasze Gimnazjum - to My!

Sukces Mateusza Drąga

            Mateusz Drąg jest uczniem klasy 3c Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej znanym w środowisku gimnazjalnym jako umysł ścisły. W 2016 roku zdobył tytuł laureata dolnośląskiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w dziedzinie chemii, fizyki i geografii. Liczby, cyfry, symbole , wzory to dla niego chleb powszedni. Z pasją rozwiązuje zadania i poznaje tajniki przedmiotów ścisłych i to nikogo już nie dziwi.

            W obecnym roku szkolnym Mateusz zaskoczył wszystkich stwierdzeniem, że spróbuje swoich sił w przedmiotach humanistycznych.”Historia, to nie problem, ale język polski jest taki nieprzewidywalny. Nigdy nie lubiłem wierszy, bo są  wieloznaczne, nie ma jednej stałej reguły, której by podlegały, ale cóż, spróbujemy!” – powiedział Mateusz  w październiku 2016 roku przystępując do etapu szkolnego konkursu humanistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista. Pracował wytrwale i z pasją przy wsparciu opiekunów: język polski – Joanna Bartczak, historia- Krzysztof Sołtys co zaowocowało sukcesem.  Zakwalifikował się do etapu powiatowego ,a  miesiąc później wojewódzkiego. Spośród 513 uczestników etapu powiatowego Mateusz znalazł się w czołówce najlepszych uczniów Dolnego Śląska  z historii i … języka polskiego!

            Ponoć nie można być dobrym we wszystkim, a jednak Mateusz udowodnił, że ciężka praca i wytrwałość to klucz , którym można otworzyć każde drzwi. Przed jaworzyńskim  zDolnym Ślązakiem do pokonania jeszcze jeden stopień – etap wojewódzki.

Mateusz, trzymamy kciuki!

                                                                                                                      Joanna Bartczak