Nasze Gimnazjum - to My!

Wycieczka do Wrocławia

W sobotę, 10 grudnia, uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali do Wrocławia na wycieczkę. W planie było zwiedzanie Muzeum Narodowego- głównego muzeum na Dolnym Śląsku. Młodzież miała okazję podziwiać  nagrobki książąt śląskich, figury ołtarzowe, rzeźby, obrazy  a także  obiekty gotyckiej sztuki sakralnej.

Druga część wyjazdu pozwoliła uczestnikom poczuć magię zbliżających się świąt. Wrocławski Rynek był niczym tło  do  dla bajkowej scenerii. Gimnazjaliści spacerowali wśród pachnących lasem choinek, kolorowych domków, zapachu czekoladowych pierników. Oglądali stroiki, ozdoby, rzeźby lodowe. Największe wrażenie zrobiła olbrzymia, pięknie przystrojona  choinka. Młodzież wróciła do domu pełna pozytywnych emocji, wrażeń. Z całą pewnością będą mile wspominać wyjazd.