Nasze Gimnazjum - to My!

Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To bardzo ważna chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.

Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o podarowanie „Paczki na Kresy”. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny. Potrzebne będą słodycze, kawa, herbata, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości a także artykuły szkolne.

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się do tej szlachetnej akcji. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Telewizji Wrocław, a następnie przewiezione do potrzebujących Rodaków żyjących na Ukrainie, Litwie i Białorusi.

Prosimy o przekazywanie darów do 19 grudnia 2016r. do biblioteki szkolnej. Wszyscy darczyńcy zostaną nagrodzeni ocenami wzorowymi za pracę na rzecz wolontariatu.

                                                                                                                        Anna  Ryś

akcja 2014