Nasze Gimnazjum - to My!

Strażacy edukują

2 grudnia w naszej szkole odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Swoją wiedzą na ten temat postanowiły się podzielić nasze gimnazjalistki – Natalia Górska, Karolina Richtszajd, Monika Rybka, Iga Myślicka, Justyna Zarzeczna, Julka Baranowska, Monika Wielg oraz Sandra Sowa i Sandra Sala, które aktywnie działają w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP w Jaworzynie Śląskiej. Dziewczyny dzięki własnemu zaangażowaniu oraz pomocy ze strony strażaków zdobywają bardzo ważne umiejętności, które ratują ludzkie życie. W pokaz włączył się również Pan Sebastian Górski i Pan Łukasz Sadkowski, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem pokazu oraz udzielali praktycznych wskazówek dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Młodzież naszego gimnazjum z podziwem obserwowała działania “młodych ratowniczek”, które sprawnie i profesjonalnie odgrywały scenki udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy dziewczynom i ich opiekunom za praktyczną i bardzo pouczającą lekcję.