„STOP DOPALACZOM”

W dniu 28 listopada 2016r. gościliśmy w naszym gimnazjum p. Małgorzatę Kruk z Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świdnicy. Tematem spotkania były dopalacze. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II.

Młodzież  została zapoznana z informacjami dotyczącymi problemu dojrzewania, zagrożeń wynikających z braku umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz jak sobie z nimi radzić. Poznała również konsekwencje prawne wynikające z  posiadania lub zażywania narkotyków. Jednym z zagrożeń są dopalacze, tzw. nowe narkotyki.  Podsumowaniem spotkania był test z narkogoglami, za pomocą którego uczniowie mogli odczuć, jakie są reakcje i nasze zachowanie na skutek zażycia substancji psychoaktywnych.

Wanda Biedroń