Nasze Gimnazjum - to My!

Warsztaty filmowe.

Grupa naszych uczniów wzięła udział w Programie Edukacji Filmowej Sokołowsko Laboratorium Kultury. Cykl zajęć edukacyjnych oparty był na zagadnieniach zaczerpniętych z twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. Zajęcia obejmowały pokazy filmowe. Na temat obejrzanych filmów odbywały się dyskusje, w których młodzież  wymieniała swoje spostrzeżenia i wyciągała ciekawe wnioski. W ramach projektu odbyły się warsztaty plastyczno – animacyjne i warsztat realizacji filmowej, podczas których młodzi ludzie stworzyli krótkie formy filmowe z elementami animacji, opowiadające o ich problemach i wartościach ważnych dla życia. Filmy można oglądać Na stronie: http://www.eduempiria.pl/

Działania organizatorów i wykonawców projektu pozwoliły uczestnikom na rozwijanie umiejętności używania środków języka filmowego oraz na pobudzenie ich wyobraźni, zmysłu plastycznego przełamywaniu barier w przekazywaniu treści poprzez umiejętne wykorzystanie funkcji obrazu.

Organizatorem projektu jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.