Nasze Gimnazjum - to My!

Konkurs o dopalaczach

„Jestem cool – dopalacze nie ściągną mnie w dół” – pod takim hasłem Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Starostwo Powiatowe oraz Straż Miejska w Świdnicy zorganizowały akcję i konkurs dla młodzieży gimnazjalnej. W auli I LO w Świdnicy rywalizowało 9 drużyn z całego powiatu świdnickiego, w tym 5 uczennic z naszego gimnazjum.

Celami przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy w zakresie przeciwdziałania używania substancji psychoaktywnych, w tym tzw. „dopalaczy”, a także rozwijanie zdolności aktorsko – artystycznych.

Do konkursu zgłosiło się dziewięć szkół gimnazjalnych, które  rywalizowały w pięciu konkurencjach.  Były to krótkie  scenki , prezentacje plakatu, komiksu, hasła oraz odpowiedzi na kilka pytań z zakresu tematu konkursowego.

Jaworzyńską drużynę reprezentowały: Justyna Mydlarska, Paulina Słota, Estera Żemojtel z kl. 2a oraz Natalia Zarzeczna z kl.3c i  Martyna Gruca z kl.3d.  Dziewczyny dzielnie reprezentowały naszą szkołę zdobywając ostatecznie 7 miejsce, a  wyróżnienie otrzymał komiks, którego autorem jest Martyna Gruca z kl.3d.

img_0943
Koordynatorami konkursu były: Aneta Czapracka-Sawko oraz Wanda Biedroń.

Podczas podsumowania  jurorzy podkreślili,  że młodzież zaskoczyła ich swoim dużym zaangażowaniem i przygotowaniem do zadań konkursowych.

Wanda Biedroń

Pedagog szkolny