Nasze Gimnazjum - to My!

„Dzień Rzucania Palenia”

W dniu 18 listopada 2016r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy „Światowy Dzień Rzucania Palenia”.

Zaplanowaliśmy w tym dniu rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego i konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem: „Zamień papierosa na zdrową przekąskę”, happening antynikotynowy, prezentację multimedialną na korytarzu szkolnym o szkodliwości palenia, a także gazetkę, plakaty, ulotki  i informację dla uczniów przez radiowęzeł.

Zwycięzcami konkursu plastycznego zostali :

Paulina Słota z kl. 2a- I miejsce

Martyna Gruca z kl.3d- II miejsce

Monika Wielg z kl. 2c- III miejsce

Wyróżnienia zdobyły prace:

Patrycji Kołtunowicz z kl.3a

Justyny Majborskiej z kl. 3d

Estery Żemojtel z kl. 2a

Justyny Mydlarskiej z kl.2a

W konkursie na prezentację multimedialną I miejsce zdobyła Paulina Słota  z kl.  2a

II miejsce- Martyna Lutowska z kl. 2a

III miejsce- Ewa Skąpska  oraz Aleksandra Załucka z kl. 2c

Wyróżnienie zdobyła  Kaja Wasilewska z kl. 2b

Gratulujemy zwycięzcom, którym nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

W dniu 14 listopada 2016r. odbyło się również spotkanie dla uczniów klas I z przedstawicielem Sanepidu w Świdnicy na temat szkodliwości palenia. W ramach tego spotkania odbyło się , za zgodą rodziców, badanie wśród uczniów stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera.

Dziękujemy p. Burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi za przyznanie środków finansowych na zakup nagród dla zwycięzców konkursów.

Pedagog szkolny

Wanda Biedroń