Nasze Gimnazjum - to My!

Podsumowanie kwesty przeprowadzonej w Dniu Święta Zmarłych

1 listopada, już po raz szósty, uczniowie naszej szkoły kwestowali na cmentarzach w gminie Jaworzyna Śląska oraz w Świebodzicach, w Wierzbnej i w Żarowie.

Kwesta odbyła się w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Pieniądze zbierało 37 wolontariuszy pod opieką 13 nauczycieli i rodziców.

W poszczególnych miejscowościach zebrano następujące kwoty:

Jaworzyna Śląska – 1429,10

Piotrowice – 1088,28

Bolesławice – 932,16

Pastuchów – 890,90

Żarów – 776,37

Wierzbna – 679,10

Świebodzice – 487,56

Milikowice – 443,53

Witków, Stary Jaworów – 311,50

Pasieczna – 100, 20

Łącznie zebrano  7138 zł  70 gr .

Pieniądze  przeznaczone zostaną na ratowanie polskich cmentarzy pozostawionych za naszą wschodnią granicą oraz na wyjazd dolnośląskiej młodzieży, która będzie te cmentarze odnawiała podczas wakacji w 2017 r.

Do wyjazdu, już po raz szósty, przygotowują się jaworzyńscy gimnazjaliści

Skład  37- osobowej grupy wolontariuszy kwestujących 1 listopada na 10 cmentarzach: Wiktoria Młynarska, Hania Melska, Justyna Majborska, Dominika Białecka, Iza Wargol, Ada Świątek, Martyna Bielat, Julka Żelazna, Ola Hajduk, Kamil Łukomski, Natalia Kretkowska, Madej Kacper, Damian Korzystka, Paulina Stasik, Paulina Słota, Julka Wielg, Wiktoria Kluzek, Artur Trybuła, Wiktor Trybyła, Natalia Ząbek, Gabrysia Ptaszkiewicz, Mateusz Gałka, Ewa Skąpska, Ola Załucka, Basia Konieczna, Ola Buchowska, Darek Jacek, Natalia Zarzeczna, Justyna Zarzeczna, Mateusz Drąg, Daniel Juszczyk, Dominika Potocka, Iza Dawid, Magda Załęczna, Ola Świątek, Szymon Podfigórny, Gosia Moc.

Podczas kwesty opiekę nad wolontariuszami sprawowali: Marzena Antosz, Sebastian Grajaszek, Anna Katowicz, Wiesław Dybeł, Dariusz Luber, Ryszard Drąg, Janusz  Słota, Adriana Trybyła, Joanna Ptaszkiewicz, Aneta Kowalewska, Agnieszka Mackiewicz, Renata  Jacek i Aneta Kowalewska

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, ich opiekunom oraz  osobom, które w dniu Święta Zmarłych wrzuciły datki do puszek wolontariuszy. To dzięki Wam wszystkim uda się ocalić przed zniszczeniem i zapomnieniem kolejne polskie nekropolie i znajdujące się na nich groby naszych przodków.

Anna Ryś