Nasze Gimnazjum - to My!

Gimnazjalistki uczą udzielania pierwszej pomocy.

W ramach projektu edukacyjnego realizowanego w gimnazjum wraz z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej nasza  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza  w Jaworzynie Śląskiej zrealizowała projekt pt. „Udzielanie pomocy przedmedycznej  z użyciem zestawu PSP-R1 – podstawowy zestaw pomocy przedmedycznej.”
Do projektu przygotowywałyśmy się przez 1,5 miesiąca. Pomagał nam w tym Pan Sebastian Górski, który jest strażakiem tutejszej jednostki. Przygotowania polegały na wspólnych spotkaniach podczas, których uczyłyśmy się i doskonaliłyśmy swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy z zestawem PSP-R1.

Prezentacja projektu odbyła się 21 października 2016 roku przed uczniami szkoły podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Zaprezentowałyśmy im zasady udzielania pierwszej pomocy, takiej jak udzielają strażacy podczas wypadków i akcji ratowniczych. Uczniom bardzo podobały się nasze pokazy, a zwłaszcza ta część, w której zaprezentowałyśmy zakładanie opatrunków hydrożelowych. Projekt miał za zadanie pokazanie młodym ludziom jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy ze względu na ratowanie czyjegoś zdrowia i życia. Nasza drużyna jest prekursorem takich działań na terenie całego powiatu.

Nasze działania były wspierane przez strażaków naszej jednostki i chciałybyśmy im za to serdecznie podziękować.

Natalia Górska
Karolina Richtszajd
Moinika Rybka
Iga Myślicka
Justyna Zarzeczna
Julka Baranowska
Monika Wielg