Nasze Gimnazjum - to My!

Podsumowanie akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” 2016

10 października w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Zaproszeni na nią zostali ci, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do ratowania polskich cmentarzy na Ukrainie oraz niosą pomoc Polakom żyjącym na Kresach.

Wśród zaproszonych osób znaleźli się przedstawiciele z Jaworzyny Śląskiej: Burmistrz Miasta Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Dyrektor Gimnazjum Pan Krzysztof Sołtys, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser oraz koordynatorzy akcji- Anna Ryś i Wiesław Dybeł.

Uczestnikom akcji podziękowania złożyli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Członek Zarządu Województwa Cezary Samborski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk oraz przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalnym znakiem firmowym naszego województwa. Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w tym pięknym przedsięwzięciu.

Jaworzyńscy wolontariusze już 5 razy wyjeżdżali na Ukrainę. Ocalili od zapomnienia blisko 300 mogił rodaków znajdujących się na 6 zdewastowanych i zapomnianych polskich cmentarzach. W najbliższych dniach rozpoczną się przygotowania do kolejnego wyjazdu.