Nasze Gimnazjum - to My!

Pożegnanie absolwentów.

“…ale to już było
i nie wróci więcej…”

Takimi słowami piosenki Maryli Rodowicz uczniowie z zespołu wokalnego pożegnali tegorocznych absolwentów. 24 czerwca po raz ostatni przekroczyli oni próg naszego gimnazjum.Zebrali się,  aby odebrać świadectwa i uroczyście pożegnać się ze swą szkołą. Na sali zgromadzili się rodzice gimnazjalistów. Przybyli także zaproszeni goście – burmistrz Jaworzyny pan Grzegorz Grzegorzewicz, ksiądz proboszcz Janusz Stokłosa oraz pani Katarzyna Bilińska i pani Małgorzata Bernat, które pełniły funkcje przewodniczącej i zastępcy Rady Rodziców. Apel prowadził przewodniczący szkoły – Błażej Banaszczak.

Apel był doskonałą okazją aby pożegnać odchodzącego na emeryturę pana Mariana Gawrona, który w szkole przepracował ponad 30 lat.

DSC_0870

DSC_0873

 

Oficjalna część uroczystości obejmowała  wręczenie świadectw, stypendiów, nagród, dyplomów potwierdzających udział w różnorodnych konkursach.

Wśród uczniów z najwyższą średnią znaleźli się:

klasa 3a – wych. B. Dzikowska

  1. Błażej Banaszczak
  2. Monika Glińska
  3. Dominik Pawlicki

klasa 3b – wych. A. Kotów-Jędras

  1. Eliza Gierwatowska
  2. Dominik Więcław

klasa 3c – wych. J. Bartczak

  1. Dorota Giemza
  2. Jolanta Gaura

klasa 3d – wych. A. Katowicz

  1. Krystian Kaczmarek

Zaszczytny tytuł  Prymusa Szkoły przypadł  Błażejowi Banaszczakowi. Tuż za nim na podium najlepszych stanęły Monika Glińska i Eliza Gierwatowska.

DSC_0881
DSC_0891

Nie zabrakło wyróżnień dla sportowców. Pan Kruk rozdawał medale dla piłkarzy z klasy III A i III D i III B za zajęcie I, II i III miejsca w szkolnych rozgrywkach piłkarskich.

Na zakończenie uroczystości mogliśmy wysłuchać piosenek przygotowanych przez uczniów klas I pod kierunkiem p. Anety Czaprackiej-Sawko.

Uczniowie klas III byli grupą aktywną, działali w Samorządzie Uczniowskim, w akcjach, w uroczystościach organizowanych na terenie szkoły, wyróżniali się w nauce i na boisku.

Drodzy absolwenci, zapisaliście się na kartach historii naszej szkoły. Życzymy Wam sukcesów w nowych szkołach i wytrwałości w dążeniu do celów.

fot. Marek kozieł