Nasze Gimnazjum - to My!

Ludzie z pasją – z modą przez wieki

W środę 21 czerwca gościliśmy w naszym gimnazjum niezwykłego gościa panią Reginę Mierzejewską, kiedyś nauczycielkę szkoły podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, dziś wspaniałą projektantkę i krawcową strojów z epoki wiktoriańskiej.

Pani Regina jeszcze jako nauczyciel nauczania początkowego słynęła w całej gminie z niezwykłego talentu artystycznego,a swoimi zdolnościami manualnymi nie tylko zachwycała,ale też i zarażała wielu uczniów do tzw. „ręcznych robótek”. Dziś te artystyczne zamiłowania zamieniły się w wielką pasję pani Reni, jaką stało się szycie XiX-wiecznych kostiumów.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli ogromny zaszczyt obejrzenia wyjątkowej kolekcji sukien autorstwa pani Reginy,a niektórym dziewczętom udało się je nawet przymierzyć.

Mateusz Drąg z klasy 2c przygotował też prezentację multimedialną „ Z modą przez wieki”, którą okrasił  historycznymi ciekawostkami pan dyrektor Krzysztof Sołtys.

fot. M. Kozieł