Nasze Gimnazjum - to My!

Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej.

W ramach projektów uczniowskich uczniowie klasy II d zorganizowali i przeprowadzili turniej piłkarski chłopców o  tytuł Mistrza  Szkoły.
W rozgrywkach udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Podzieleni zostali na dwie grupy po pięć drużyn, gdzie rozegrano mecze systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywano od maja do czerwca, w dniu dzisiejszym dokończono rozgrywki grupowe oraz rozegrano półfinały i finały.

Do półfinału doszły zespoły reprezentujące klasy trzecie :III a, III b, III d oraz klasa II d. Po niezwykle emocjonujących meczach konieczne były rzuty karne aby wyłonić finalistów. I tak w meczu o trzecie miejsce spotkały się klasy II d i III b. W tym spotkaniu górą okazała się klasa  trzecia, wygrywając mecz 3:1.  Niezwykle zacięty okazał się finał,gdzie spotkały się klasy III a i III d. Tutaj zawodnikom puszczały nerwy i niektórzy musieli po raz  kolejny opuszczać boisko za niesportowe zachowanie.

Ostatecznie tytuł Mistrza Szkoły przypadł klasie III a, drugie miejsce w tym roku dla klasy III d.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zmagań sportowych za sportowe podejście, rywalizację i sportowe emocje oraz organizatorom za organizację turnieju. Podziękowania należą się również Państwu Wychowanek, którzy ufundowali słodki poczęstunek dla grających.

Mecze sędziował  pan Marcin Kruk

Dzień sportu 21.06.2016

projektsport