Nasze Gimnazjum - to My!

Na kresowym pikniku patriotycznym w Krzyżowej

18 i 19 czerwca 2016 uczniowie i ich opiekunowie z Dolnego Śląska, którzy wyjeżdżają w lipcu na Ukrainę w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, uczestniczyli  w integracyjnym spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej. Dolnośląskich wolontariuszy zaprosiły:  inicjatorka akcji – Pani Grażyna Orłowska – Sondeji przedstawicielka Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – Pani Beata Pawłowicz.   W spotkaniu uczestniczyła 6-osobowa grupa jaworzyńskich gimnazjalistów wraz z opiekunami  którzy w tym roku będą pracowali na cmentarzach w Rarańczy, Rokitnej i Czortkowie.

Wolontariuszy powitali: Tadeusz Samborski – członek Zarządu Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Świderek  – Konsul Generalny RP w Irkucku  oraz Mirosław Spychalski – dyrektor Oddziału TVP.
W spotkaniu uczestniczyli również dolnośląscy samorządowcy oraz dyrektorzy szkół, z których uczniowie wyjadą podczas wakacji na Kresy.
Z Jaworzyny Śląskiej z wolontariuszami spotkali się Burmistrz Miasta Pan Grzegorz Grzegorzewicz i Dyrektor  naszego Gimnazjum Pan Krzysztof Sołtys.
Zebrani wysłuchali pięknego, historycznego wykładu na temat losów Polaków na Kresach wygłoszonego przez Pana Tomasza Kubę Kozłowskiego z Warszawy, pracownika naukowego  Domu Spotkań z Historią.
Następnie wszyscy uczestniczyli w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Celinę Zając.
Ostatnich wskazówek i porad w sprawie wyjazdu udzieliły panie: Grażyna Orłowska – Sondej i Beata Pawłowicz.
Jesteśmy przygotowani do podróży, pozostało tylko spakować walizki…