Nasze Gimnazjum - to My!

Warsztaty przyrodnicze we wrocławskim Humanitarium

W czwartek 2 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka klasy drugie wybrały się na wycieczkę edukacyjną do wrocławskiego Humanitarium.
Nowa interaktywna wystawa w Humanitarium poświęcona była fizyce i optyce. Skupiała się na tajemnicach i ciekawostkach związanych ze zmysłem wzroku. Zobaczyć eksperyment na własne oczy i móc dotknąć zjawisk fizyki to unikalne zjawisko.
Wystawa Szkiełko i oko – tajemnice optyki przeniosła nas w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Wystawa odkryła ciekawe zjawiska dyfrakcji i interferencji światła, efekt fotoelektryczny i znikającego światła.

Zwiedzanie wystawy nie było jedyną atrakcją naszej wizyty w Ogrodach doświadczeń, dlatego, że całość „naszej żywej lekcji przyrody”, zakończyliśmy w laboratorium chemicznym, gdzie podczas „pachnących warsztatów” z pomarańczy zmieszanych ze spirytusem i szczyptą piasku przygotowaliśmy cytrusowe perfumy.