Nasze Gimnazjum - to My!

Gramy dla Mikołaja!

21 maja na Orliku przy Gimnazjum nr 1 odbyła się impreza charytatywna „Gramy dla Mikołaja”. Z tej okazji gościliśmy Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Barvinok”. Zagranicznych gości powitał dyrektor szkoły, pan Krzysztof Sołtys i zastępca Burmistrza Miasta, pan Marek Zawisza.

Wywodzący się z Winnicy „Barvinok” wystąpił już w 30 krajach całego świata. Tancerze wielokrotnie zdobywali nagrody na międzynarodowych festiwalach. Od 1987 r. grupa  jest reprezentacyjnym zespołem dziecięcym Ukrainy. Kierownikiem i założycielem zespołu jest Piotr Bojko.

Do nas przyjechało 60 osób. „Barvinok” przygotował dla jaworzynian mnóstwo muzycznych niespodzianek. Koncert to wspaniałe, barwne widowisko. To połączenie ukraińskiej kultury, żywiołowości i pozytywnej energii. Mieliśmy okazję posłuchać znanych nam piosenek: „Szła dzieweczka do laseczka”, „Płynie, Wisła, płynie”. Ogromne wrażenie na widzach zrobił „Taniec z bębnami”. Na zakończenie występu usłyszeliśmy „Hej, sokoły” i „ Sto lat” odśpiewane wspólnie z widownią.

Wspaniała choreografia tańców uzupełniona muzyką na żywo miała niepowtarzalny urok.

Po występach można było posilić się pieczonymi kiełbaskami, zjeść pyszne ciasto, napić się kawy i herbaty. W tym czasie na boisku rozgrzewali się zawodnicy z drużyn piłkarskich.

W  towarzyskim  turnieju  piłkarskim brało udział sześć drużyn, które zagrały dla Mikołaja-ucznia naszej szkoły.

Na starcie stawiły się zespoły z Wałbrzycha (Toyota Manufacturing),Darbor Bolesławice, samorządowcy ze Strzegomia, Jaworzyny Śląskiej oraz radni z powiatu świdnickiego. Dopełnienie i zarazem najmłodszy zespół stanowił Mikołaj Prorok, który grał w reprezentacji naszej szkoły.

Mecze rozgrywane były w luźnej, sportowej atmosferze.

Drużyny uplasowały się na  następujących miejscach:

  1. Toyota Manufacturing Wałbrzych.
  2. Samorządowcy Strzegom.
  3. Darobr Bolesławice.
  4. Gimnazjum Junior.
  5. Samorządowcy Jaworzyna Śląska.
  6. Radni z powiatu świdnickiego.

Po zakończeniu zawodów rozdano statuetki oraz nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza uznano broniącego bramki w zespole ze Strzegomia, natomiast najlepszym zawodnikiem został gracz z Toyoty  Wałbrzych.

Mikołaj Prorok dostał również piłkę z autografami zawodników od jednego ze sponsorów Tomasza Mojsy oraz drobny upominek od Toyota Wałbrzych. Mecze sędziował pan Dariusz Luber, pomagał mu pan Marcin Kruk.

Młodsza część widowni mogła wykazać się sprawnością na małym boisku. Tam grupa młodzieży z jaworzyńskiego Klubu Młodzieżowego zajmowała się najmłodszymi mieszkańcami Jaworzyny.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszej imprezy. Sponsorami byli:

UMIG Jaworzyna Śląska, Gimnazjum, Starostwo Powiatowe, Profit- bis, piekarnia państwo Anna i  Jacek Wychowanek, pani Wanda Kudelska, państwo Kozłowscy, firma Jako – Tomasz Mojsa, pani Agnieszka Mackiewicz, sklep Frykas, firma Reno-Deko Krzysztof Humeniuk.

Dziękujemy Rodzicom i uczniom gimnazjum, którzy upiekli ciasta. Dziękujemy młodzieży z Miejskiej rady Młodzieżowej, która  pomagała w organizacji kwesty na rzecz Mikołaja. Dziękujemy mieszkańcom Jaworzyny i wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce i pomoc.

Fot. Sylwester Bartczak, Józef Strzelecki