Nasze Gimnazjum - to My!

Na Patriotycznym Koncercie Kresowym we Wrocławiu

20 maja kilkunastoosobowa delegacja uczniów i nauczycieli, Dyrektor Pan Krzysztof Sołtys, Sekretarz Gminy Pan Tomasz Strzałkowski oraz poczet sztandarowy naszego gimnazjum piątkowe popołudnie spędzili na wrocławski Rynku na VI Patriotycznym Koncercie Kresowym. Na tę wielką uroczystość zaproszone zostały szkoły, które przez cały rok szkolny  aktywnie pracowały na rzecz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Imprezę rozpoczęła wielka parada pocztów sztandarowych ze 100 dolnośląskich szkół.     Pani redaktor Grażyna Orłowska – Sondej – inicjatorka i organizatorka akcji oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk podziękowali wszystkim instytucjom, które zaangażowały się w działania na rzecz ratowania polskich cmentarzy i pomoc Kresowianom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do uczniów, ich rodziców i pracowników jaworzyńskiego gimnazjum  oraz do wszystkich mieszkańców naszej gminy.  Podczas wiosennej kwesty zebraliśmy  bowiem prawie 3900 zł  zajmując II miejsce spośród wszystkich dolnośląskich szkół. Pani Grażyna Orłowska-Sondej i przedstawicielka wrocławskiego Kuratorium Oświaty Pani Beata Pawłowicz złożyły podziękowania na ręce Anny Ryś i Wiesława Dybła – szkolnych koordynatorów akcji.  Wszystkim uczestnikom akcji podziękowali  również: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Samborski oraz Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dudkiewicz. Podczas części artystycznej mieliśmy przyjemność podziwiać występy zespołów wokalnych i tanecznych  z Lublina, Litwy, Ukrainy i z Białorusi.