Nasze Gimnazjum - to My!

Wizyta szóstoklasistów w gimnazjum

17 maja 2016r., w ramach „ Dnia Otwartego Szkoły”, gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych w : Jaworzynie Śląskiej, Starym Jaworowie oraz Pastuchowie. Na początku uczniowie wraz z opiekunami spotkali się w świetlicy z p. dyrektorem Krzysztofem Sołtysem i obejrzeli prezentację multimedialną o szkole przygotowaną przez p. Marka Kozieła oraz krótką prezentację multimedialną dotyczącą akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” przygotowaną pod kierunkiem p. Anny Ryś.

Wybrane pięcioosobowe drużyny z poszczególnych szkół wzięły udział w turnieju sportowo-rekreacyjnym przygotowanym przez panów: Wiesława Dybła oraz Marcina Kruka. Pozostali uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje fizyczne przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Zbigniewa Pietrzaka oraz obejrzeli  prezentacje multimedialne z wyjazdu młodzieży do Włoch i współpracy ze szkołą partnerską z Pfeffenhausen.

W sali gimnastycznej odbyły się pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Anny Katowicz.  Szóstoklasiści aktywnie uczyli się układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej bezpiecznej, zakładania opatrunków i bandażowania.

W holu szkoły obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych przez gimnazjalistów przygotowaną przez p. Anetę Sawko oraz zapoznali się z historią  jaworzyńskiego gimnazjum przeglądając kroniki szkolne. Panie opiekunki ze szkół podstawowych dokonały pamiątkowego wpisu do kroniki.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie w świetlicy nagród uczestnikom konkurencji sportowych oraz ciepły poczęstunek przygotowany przez personel kuchenny.

Liczymy na to, że obecni szóstoklasiści zawitają od 1 września do naszego gimnazjum.