Nasze Gimnazjum - to My!

Apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 maja 2016 roku, z okazji przypadającej za pięć dni 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbył się w  Gimnazjum nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego,  apel przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Waligóry przez uczennice z klas: 2b ( Aleksandrę Buchowską, Wiktorię Młynarską, Izabelę Dawid), 2 d( Justynę Majborską), 1b (Kaję Wasilewską) oraz 1 c (Ewę Skąpską) oraz ucznia 3a (Błażeja Banaszczaka).

Podczas apelu można było usłyszeć  pouczający dialog babci i wnuczki na temat obchodów świąt narodowych, patriotyczne wiersze oraz pieśni i piosenki.

Oprawą muzyczną kierował pan Marek Pojasek, za stronę techniczną odpowiedzialny był pan Marcin Jędras i Piotr Kubryński, a pani Jolanta Uniejewska opiekowała się pocztem sztandarowym. W przygotowaniach do apelu uczestniczył także Pan Marian Gawron, który pracował nad dykcją uczennic.

Ponadto, w ramach projektu uczniowskiego  związanego z obchodzeniem świąt narodowych grupa uczniów z klasy    2 b (Dominika Białecka, Aleksandra Buchowska, Izabela Dawid, Dariusz Jacek, Wiktoria Młynarska, Edyta Odrowska, Emilia Salamon, Izabella Wargol), przy pomocy nauczycieli historii, przeprowadziła wśród uczniów i nauczycieli sondaż  na  temat: czym dla ciebie jest Ojczyzna i patriotyzm? Odpowiedzi o Ojczyźnie były udzielane na białych, a o patriotyzmie na czerwonych sercach. Najczęstsze odpowiedzi dotyczące Ojczyzny to: dom, rodzina, miejsce urodzenia, przyjaciele, zobowiązania, tradycja i miłość. Patriotyzm według odpowiadających to: miłość do ojczyzny, szacunek dla tradycji, historii, symboli, Bóg, honor i Ojczyzna.

Małe serca utworzyły jedno wielkie serce biało – czerwone, jak barwy naszej flagi, która drugiego maja, w dniu swojego święta, dumnie zatrzepocze na wietrze.

Przy dekoracji na szkolnym korytarzu oprócz grupy projektowej pomagały:  Dominika Potocka, Julia Madej, Wiktoria Kadziszewska, Aleksandra Świątek i Magdalena Załęczna.