Nasze Gimnazjum - to My!

Egzaminy gimnazjalne 2016

Siedemdziesięciu czterech uczniów z naszego gimnazjum zebrało się dziś o 8.30 w holu szkoły. Z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie egzaminów. Na niektórych twarzach widać było zdenerwowanie, na innych niepewność. Tradycyjnie rozmawiano o tym, „co będzie?”, „może rozprawka? Dawno nie było..”

Egzamin gimnazjalny 2016 rozpoczął się o 9. Najpierw gimnazjaliści rozwiązywali testy z przedmiotów humanistycznych – z historii i WOS-u, a następnie- po przerwie-  z języka polskiego.

Zaskoczeniem okazała się forma tegorocznej dłuższej wypowiedzi pisemnej – należało napisać charakterystykę.

Jutro gimnazjaliści zmierzą się z przedmiotami uważanymi za najtrudniejsze, czyli z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi. W środę czeka ich egzamin z języka obcego nowożytnego – większość uczniów będzie rozwiązywać testy z angielskiego. Życzymy połamania piór!