Nasze Gimnazjum - to My!

PER ASPERA AD ASTRA – „Przez trud do gwiazd”

W dniu 30 marca br., w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. W roku szkolnym 2015/2016 w konkursach wzięło udział około 30 tysięcy uczniów. Tytuł laureata zdobyło 174 gimnazjalistów. W uroczystości wzięli udział między innymi Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Wicemarszałek  województwa dolnośląskiego Tadeusz Samborski i radni sejmiku województwa. W trakcie uroczystości wręczone zostały  pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy drugiej Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.- Mateusz Drąg, który otrzymał zaproszenie na galę wraz z rodzicami i dyrektorem Krzysztofem Sołtysem. Mateusz jako jedyny z naszego powiatu został laureatem trzech konkursów: fizycznego, geograficznego i chemicznego . Zgodnie z obowiązującymi przepisami Mateusz otrzymał zwolnienie  z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Zdobycie potrójnych laurów w wojewódzkim konkursie wiedzy jest największym sukcesem w historii jaworzyńskiej oświaty i powodem do dumy dla całej społeczności lokalnej. Za sukcesy w nauce Burmistrz Miasta Jaworzyna Śl. Grzegorz Grzegorzewicz przyznał Mateuszowi stypendium naukowe. Gratulujemy laureatowi i nauczycielom (Z. Pietrzak- fizyka, L.Luba – geografia, J. Uniejewska –chemia), którzy przygotowali naszego ucznia do udziału w konkursach.

Krzysztof Sołtys