Nasze Gimnazjum - to My!

“Wirus” z Jaworzyny

Nauczyciele naszego gimnazjum zawsze są dumni jak nasi absolwenci odnoszą sukcesy 🙂 Każdy sukces jest ważny, bo świadczy o tym, że nasi uczniowie doskonale radzą sobie w życiu. Mariusz Kędzierski jest najlepszym tego przykładem. Ostatnio Mariusza nazwano “wirusem”, który poruszył miliony serc.

Stało się to za sprawą coraz większego zainteresowania Mariuszem i jego stwierdzenia, że niepełnosprawność nie powstrzyma go przed spełnieniem marzeń. Odnosi sukcesy w Polsce, ale jest także ambasadorem naszego miasta na całym świecie. W TVN24 nagrano z Mariuszem  reportaż, National Geographic Polska opublikował wywiad, a TVP zaprosiła Mariusza do programu Pytanie na Śniadanie. Artykuły o poczynaniach artysty pojawiły się w  Gazecie Wyborczej. Materiały o naszym absolwencie, jego historia i prace publikowane są na całym świecie. Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Rosja oraz Indie, Indonezja, Nowa Zelandia, RPA, Chile, Korea, Południowa, Tanzania, Tajwan, Dominika, Katar i wiele innych! Artykuł na portalu boredpanda.com został wyświetlony blisko 67 000 razy! Natomiast film udostępniony przez portal NowThis obejrzany został ponad 8 100 000 razy!.

Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec! Mariuszowi życzymy spełnienia marzeń i niech ten “wirus” zarazi nie miliony ale miliardy ludzi 🙂