Nasze Gimnazjum - to My!

To był bal!

Jak co roku, 100 dni przed egzaminami, uczniowie jaworzyńskiego gimnazjum, bawili sie na balu gimnazjalnym, zwanym też studniówka. W sobotę 30 stycznia o godzinie 16.00 trzecioklasiści w garniturach, krawatach i sukniach balowych zjawili sie w budynku szkoły, która również była odmieniona. Balony, serpentyny i światła tworzyły niecodzienny klimat. Gdy rozbrzmiały pierwsze takty poloneza, uczniowie i nauczyciele odtańczyli taniec w otoczeniu widowni, co podniosło wagę wydarzenia. Wzruszeni rodzice, zaciekawieni młodsi koledzy, dziadkowie oraz inni znajomi zaopatrzeni w sprzęt fotograficzny i filmowy, zarejestrowali każdy moment pokazowego tańca. Pomimo obaw i stresu ze strony tańczących, wszystko wypadło fantastycznie i przez chwilę zapomnieliśmy, że to nie budynek szkolny, a nie sala balowa.

Po oficjalnym otwarciu balu, wszyscy zasiedli do zastawionych stołów, aby “naładować baterie” przed kilkogodzinnym  szaleństwem. A potem… parkiet pochłonął wszystkich!   Tego wieczoru zapomnieliśmy o troskach dnia codziennego, o konfliktach, sporach, sprawdzianach i egzaminach. Uczniowie, rodzice i nauczyciele niczym jeden organizm tworzyli węże, kółeczka i wirujące pary. I choć kilka godzin później szpilki zamieniły się w wygodne pantofelki, poluzowano krawaty, a fryzury nieco oklapły :), to magia wieczoru nadal trwała. Bal ucichł z godziną 24.00, a zakończyły go finałowe piosenki zespołu Europe – Final countdown oraz romantyczny kawałek Leonarda Cohena Hallelujah. I jeszcze ostatnie uściski, słowa pożegnania i….. na scenie zdarzeń pozostali już tylko nasi kochani rodzice, którzy zabrali się do sprzątania.

Choć oficjalnie podziękowaliśmy naszym rodzicom, dyrekcji i nauczycielom, to jeszcze raz chcemy powiedzieć: “Dziękujemy!” Do zobaczenia za rok!

Joanna Bartczak