Nasze Gimnazjum - to My!

Mikołajki

W dniu 6 grudnia w naszej szkole pojawił się Święty Mikołaj z cudownymi Śnieżynkami. Mimo braku śniegu i mrozu nie zawiódł nas. Przybył ze swoim workiem pełnym słodkości.

W ciągu trzech pierwszych lekcji odwiedził wszystkie klasy, a w międzyczasie zawitał również do pokoju nauczycielskiego oraz sekretariatu szkoły. W klasach Mikołaj, jak i uczniowie bawili się świetnie. Młodzież miło przywitała Świętego. Wszyscy uczniowie dostali słodki upominek. Każda klasa wybierała co najmniej jednego ucznia, który zasiadał na kolanie Mikołaja w celu wykonania zadania. Polecenia Mikołaja były proste i zabawne. Uczniowie śpiewali Mikołajowi kolędy i obiecywali, że do następnej jego wizyty będą grzeczni – zobaczymy, czy to się sprawdzi:). A kiedy Mikołaj opuścił naszą szkołę na twarzach uczniów jeszcze długo gościł uśmiech. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku…