Nasze Gimnazjum - to My!

Z wizytą w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

4 kartony słodyczy, 18 dużych pak pampersów, środki do higieny, ubrania nowe i używane, zabawki… to wszystko udało nam się zebrać i przekazać na rzecz Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.
15 listopada mogliśmy spotkać się w końcu z tymi, o których przez cały czas organizowania zbiórek myśleliśmy. Wszyscy przyjęli nas ciepło i radośnie. Na początku odwiedziliśmy najmłodsze dzieciaczki, które czekały na nas w leżaczkach lub na rękach swoi cioć-opiekunek.

W Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu przebywa aktualnie 36 dzieci. Są w wieku od 0 do 6 lat. Najmłodsze z nich ma zaledwie 6 dni. Do każdego maluszka udało nam się podejść, chwilkę pobawić. Następną grupą były dzieci w wieku 1-3. Każde z nich dostało od nas paczkę ze słodyczami. Bardziej od słodyczy, ku naszej ogromnej radości, zainteresowani byli nami. Każde chciało usiąść nam na kolanach, przytulić się, powygłupiać. Ostatnią grupą były dzieci w wieku 3-6. Dla nich, prócz paczek, przygotowaliśmy kilka zabaw, jednak tak jak się spodziewaliśmy, dzieci ułożyły swój własny scenariusz, który też przypadł nam do gustu. Czas spędziliśmy głównie rozmawiając, bawiąc się, tańcząc i śpiewając.

Ponad dwugodzinna zabawa napełniła nas wszystkich radością. Widzieliśmy ją również w oczach dzieci. Każdy z nas znalazł tam małego przyjaciela. Ciężko było przerwać zabawę i tak po prostu się pożegnać. Łzy towarzyszyły i nam i maluchom. Z pewnością był to nie ostatni nasz wyjazd do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wyjazdu.

Dziękujemy osobom, które finansowo wsparły tę akcję. Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać 759,39 zł. Za całą tę kwotę kupiliśmy artykuły „pierwszej potrzeby”: środki do higieny niemowląt i małych dzieci, pieluszki, artykuły papiernicze. Ogromne podziękowania należą się Państwu Wychowankom i Piekarni PROFIT-BIS, Pani Karolinie Pruc i jej klientkom za zorganizowanie spontanicznej zbiórki artykułów dla dzieci, Przedszkolu „Chatka Puchatka”, rodzicom i nauczycielkom przedszkolaków za przekazane paczki, książki, kolorowanki, ubrania, Pani Edycie Krawczyk z zakładu fryzjerskiego, Państwu Kudelskim, Państwu Kozłowskim, Państwu Bykowskim, Pani Marcie Murawskiej z salonu fryzjerskiego, Państwu Kolasińskim ze sklepu ALF i BOBAS, Pani Darii Burkiewicz z salonu fryzjerskiego, Sklepowi LOTOS, Pani Agacie Araszczuk z salonu fryzjerskiego, a także wszystkim rodzicom, ciociom, wujkom, dziadkom uczniów naszego gimnazjum, wszystkim naszym kolegom i koleżankom za udział w zbiórkach, nauczycielom i dyrekcji za umożliwienie nam wyjazdu, cierpliwemu panu kierowcy i SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

Cieszymy się, że zorganizowana przez Samorząd Uczniowski akcja spotkała się z tak wielkim odzewem. Nam przedsięwzięcie to pokazało jak wiele możemy zrobić wspólnie dla drugiego człowieka.

Chciałabym podziękować przede wszystkim Krystianowi Kaczmarkowi i Filipowi Ogonkowi za ich poświęcenie i czas, który niezależnie od pogody i dnia tygodnia (a najczęściej był to piątek) przeznaczali na roznoszenie podań, a później zbieranie darów. Dziękuję także Oli Buchowskiej, Wiktorii Młynarskiej, Izie Dawid, Kubie Bielińskiemu za otwartość i serce okazane dzieciom z Domu Dziecka, Hani Melskiej i Sandrze Sznabel za przygotowanie paczek. Bez Was na pewno ta akcja nie przyniosłaby takiego efektu.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy każdy z nas chce poczuć się lepszym, chce pomagać. Oby nigdy nie zabrakło nam tej chęci, niech trwa przez wszystkie dni roku. Bądźmy pomocni…nie tylko od święta… Dobro przecież powraca zawsze ze zdwojoną siłą.