Nasze Gimnazjum - to My!

Finał akcji “Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” 2015

2 października br. w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu miał miejsce finał tegorocznej akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”. W tym roku młodzież z Dolnego Śląska już po raz szósty wzięła udział we wspólnej akcji organizowanej przez Ośrodek Telewizji Polskiej we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Przez dwa tygodnie kilkuset uczniów porządkowało cmentarze położone na terenie zachodniej Ukrainy.     

Gościem uroczystości była Wicewojewoda Dolnośląska Joanna Bronowicka oraz członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Pan Tadeusz Samborski, którzy podziękowali wolontariuszom za uratowanie kolejnych polskich nekropolii leżących na Kresach.

Pani Kurator Beata Pawłowicz oraz Pani Redaktor Grażyna Orłowska – Sondej podziękowały wszystkim, dzięki którym już od sześciu lat to wielkie, patriotyczne przedsięwzięcie jest realizowane: wójtom, burmistrzom, starostom dolnośląskim miast i wsi oraz dyrektorom szkół. Wśród osób szczególnie wyróżnionych znaleźli się: Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Dyrektor jaworzyńskiego Gimnazjum Pan Krzysztof Sołtys, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser oraz Anna Ryś i Wiesław Dybeł – szkolni koordynatorzy akcji.

100_7341

20151002_154641