Nasze Gimnazjum - to My!

Udana kwesta w dniu Wszystkich Świętych

Do puszek kwestujących osób trafiło 2404 zł i 78 gr.
W poszczególnych miejscowościach zebrano następujące kwoty:
1. Piotrowice – 577 zł 90 gr
2. Jaworzyna Śląska – 507 zł 10 gr
3. Wierzbna – 315 zł 09 gr4. Bolesławice – 302 zł 70 gr
5. Żarów – 290 zł 20 gr
6. Pasieczna – 210 zł 85 gr
7. Pastuchów – 200 zł 94 gr

W puszkach znalazło się również 10 euro, które po wymianie na złotówki zasili konto podane przez organizatorów.

Akcja “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, zainicjowana przez panią redaktor Grażynę Orłowską-Sondej i Telewizję Wrocław, zatacza coraz szersze kręgi i zyskuje uznanie władz Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów dolnośląskich miast i wsi.
Popierają ją również władze kościelne, a honorowym patronatem to piękne działanie objął kardynał Henryk Gulbinowicz.

Serdeczne podziękowania należą się kwestującym uczniom: Oskarowi Kaszubowskiemu, Wioli Orłowskiej, Izie Orłowskiej, Kacprowi Jędrasowi, Kindze Żelaznej, Ali Bielińskiej, Patrykowi Bukale, Szymonowi Rajkowskiemu, Kubie Pawlickiemu, Olkowi Lubasowi, Kasi Rainsz oraz ich opiekunom :
pani Annie Lubas, panu Wiesławowi Dybłowi, panu Marcinowi Jędrasowi, pani Marzenie Antosz oraz pani Monice Siwiak. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wyżej wymienione osoby spędziły na cmentarzach wiele godzin, rozdając ulotki informacyjne i zbierając pieniądze.
Akcja przygotowana została przez panią Annę Ryś i pana Wiesława Dybła.

Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili datki do puszek. To dzięki hojności darczyńców uczniowie z dolnośląskich szkół będą mogli wyjechać na Ukrainę podczas lata w 2013 roku. Uratują przed zniszczeniem i zapomnieniem kolejne polskie cmentarze.
Organizatorzy planują, że w czasie przyszłorocznych wakacji wyjedzie 50 kilkunastoosobowych grup młodzieży – wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na pewno wśród nich znajdą się uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej.
Stanie się to możliwe dzięki pomocy ludzi dobrej woli, którzy wspomogą finansowo to wielkie i szlachetne przedsięwzięcie.

P1050158

 

P1050157

kwesta