Nasze Gimnazjum - to My!

Pożegnania już nadszedł czas…

„Kto wie, co zakręt bliski kryje,
Drzwi tajemnicy, dziwną ścieżkę.
Tylem ją razy w życiu mijał,
Aż przyjdzie chwila, gdy nareszcie
Otworzy mi się droga nowa.”

Tę nową drogę dla absolwentów naszego gimnazjum otwiera pożegnanie. 26 czerwca ostatni raz uczniowie klas trzecich wypełnili salę gimnastyczną. Zebrali się,  aby odebrać świadectwa i uroczyście pożegnać się ze swą szkołą. Na sali zgromadzili się licznie  rodzice gimnazjalistów. Przybyli także zaproszeni goście- burmistrz Jaworzyny pan Grzegorz Grzegorzewicz, ksiądz proboszcz i ksiądz Krzysztof Wereski. Apel prowadziła przewodnicząca szkoły – Sandra Chwałek.

Oficjalna część uroczystości obejmowała  wręczenie świadectw, stypendiów, nagród, dyplomów potwierdzających udział w różnorodnych konkursach.

Wśród uczniów z najwyższą średnią znaleźli się:

Klasa III A- wychowawca: pan Sebastian Grajaszek

 1. Sandra Chwałek- 5,11
 2. Aleksandra Kwit- 5,11
 3. Roksana Lemańska- 4,78
 4. Emilia Mrozek-4,78

Klasa III B- wychowawca: pani Lucyna Luba

 1. Zuzanna Kozycz-5,78
 2. Mateusz Gil-5,5
 3. Piotr Sawko-5,17
 4. Paulina Kokoszka-5,11
 5. Marta Kozieł-5,0
 6. Paulina Zywer-4,88

Klasa III C- wychowawca: pani Elżbieta Waligóra

 1. Nicole Adamczyk- 4,77
 2. Nikola Wardziak- 4-77
 3. Monika Włodarczyk-4,77

Klasa III D- wychowawca: pani Aneta Sawko

 1. Sara Fujawa-5,05
 2. Aleksandra Kawałko-4,88

Zaszczytny tytuł  Prymusa Szkoły przypadł  Zuzannie Kozycz. Tuż za nią na podium najlepszych stanęli Mateusz Gil i Piotr Sawko.

CSC_0771 DSC_0520 DSC_0530

 

 

Nie zabrakło wyróżnień dla sportowców. Pan Kruk rozdawał medale dla piłkarzy z klasy III A i III C za zajęcie II i III miejsca w szkolnych rozgrywkach piłkarskich. Królem strzelców został Rafał Łucyk z klasy III C.

Nie tylko młodzież otrzymała nagrody i dyplomy w dniu dzisiejszym. Dyrektor szkoły, pan Krzysztof Sołtys wręczył statuetki „Przyjaciela Gimnazjum” przewodniczącej Rady Rodziców i księdzu Proboszczowi.

Na zakończenie uroczystości mogliśmy wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów klas II.

Uczniowie klas III byli grupą aktywną, działali w Samorządzie Uczniowskim, w akcjach, w uroczystościach organizowanych na terenie szkoły, wyróżniali się w nauce i na boisku.

Wszystkim nam będzie Was brakowało.  Życzymy  absolwentom pięknej przyszłości… żebyście byli szczęśliwymi, radosnymi, życzliwymi ludźmi i nie zapomnieli o gimnazjum.

Dyrekcja Gimnazjum w Jaworzynie Śl. pragnie serdecznie podziękować sponsorom:

Panu Arturowi Nazimkowi za ufundowanie prywatnego stypendium dla trzech Prymusów, Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi za tablety dla Prymusów, Zakładom Porcelany Stołowej „Karolina” za przekazanie serwisu dla Prymusa Gimnazjum oraz Pani Bogumile Boreckiej za ufundowanie pamięci USB dla wzorowych uczniów z klas III. 

fot. Marek Kozieł