Nasze Gimnazjum - to My!

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców

Po całym roku szlifowania formy i gry na lekcjach wf i ZS-ów, pod koniec roku szkolnego wszystkie klasy mogły sprawdzić swoją formę w konfrontacji z rówieśnikami. Dnia 22 czerwca rozegraliśmy mecze, aby wyłonić najlepszą klasę w piłce nożnej.

Do rozgrywek stanęło 10 drużyn. Graliśmy w dwóch grupach po pięć zespołów systemem każdy z każdym. To pozwoliło nam na rozegranie po cztery mecze każdej klasy. W ten sposób wyłoniliśmy finalistów – po dwa zespoły z każdej grupy : klasa II b, III a, IIIc i IIId. W emocjonującym finale (23 czerwca) przewagę uzyskała klasa II b długo wygrywając przewagą trzech bramek(4:1),w doliczonym czasie gry przeciwnicy (klasa IIIc) zdobyła jeszcze dwie bramki i takim też wynikiem (4:3 dla II b) spotkanie się zakończylo. Finalistów zgromadzeni nagrodzli brawami.

Królem strzelców został Rafał Łucyk (strzelców z dziesięcioma bramkami),I miejsce zajęła klasa II b pokonując III c. III miejsce zajęła klasa III a. Nagrody  i medale ufundowane przez UKS rozdano na ogólnoszkolnym apelu podsumowującym rok szkolny.