Nasze Gimnazjum - to My!

Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 15 czerwca 2015 w naszej szkole odbył się finał VI Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla klas I i II. Eliminacje do konkursu miały charakter pisemny i wzięło w nich udział 15 uczniów naszego gimnazjum. Do dzisiejszego finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Monika Glińska– 2a , Mateusz Drąg -1c, Paulina Słomska – 2c, Justyna Majborska – 1d, Dominik Pawlicki – 2a oraz Wiktoria Gęglawy – 1c.
Finaliści mieli przedstawić się w j. niemieckim, opowiedzieć, czym się interesują oraz opisać swoje otoczenie, rodzinę. Następnie wykazać się wiedzą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, a także praktyczną znajomością języka niemieckiego.
Po podsumowaniu wyników części ustnej i pisemnej konkursu wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Monika Glińska
II miejsce – Mateusz Drąg
III miejsce – Wiktoria Gęglawy
IV miejsce ex aequo – Justyna Majborska oraz Dominik Pawlicki.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom finału i zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił za rok w kolejnych potyczkach językowych w naszej szkole.

Barbara Dzikowska