Nasze Gimnazjum - to My!

Noc Biologów

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy wraz z Uniwersytetem Wrocławskim 12 czerwca zorganizowało Świdnicką Noc Biologów dla młodych pasjonatów ze szkół gimnazjalnych i licealnych.
Otaczający nas świat organizmów zachwyca różnorodnością i zaskakuje logiką działania, jesteśmy jego integralną częścią, więc podlegamy takim samym prawom. 
Aby zgłębić tajemnice życia warto: zbadać – poznać – zrozumieć.
W rozwiązywaniu zagadek biologicznych pomagali pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, dla których biologia stała się pasją życia. Nasza grupa dowiedziała się wielu fascynujących ciekawostek o świecie bakterii i pochodzeniu owoców. W warsztatach wzięli udział: Justyna Majborska, Zuzanna Kozycz, Natalia Zarzeczna, Mateusz Drąg, Nicole Adamczyk, Agnieszka Karpińska, Roksana Lemańska, Wiktoria Ząbek, Paulina Kokoszka, Aleksandra Kwit. Pani Jolanta Sołtys była naszym opiekunem.

Zuzia Kozycz