Nasze Gimnazjum - to My!

Miły akcent sportowy na koniec roku szkolnego.

Dnia 10 czerwca 2015 roku w Żarowie odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Chemika.

Z naszej szkoły pojechały dwa składy: reprezentacja (klasy trzecie) oraz dziewczyny, z którymi wiążemy nadzieję na przyszłorocznych zawodach (klasy I i II). Tak się szczęśliwie złożyło, że przywieźliśmy z tej imprezy…pierwsze i drugie miejsce!

Na zawody wyjechaliśmy tuż przed godziną 9,jednak to wcale niezbyt dużo czasu by dojechać do Żarowa. Tak, tak z małymi perypetiami … spóźniliśmy się nieco i po 10 stawiliśmy się na miejscu.

Pierwszy mecz, na rozgrzewkę, nasze dziewczyny rozegrały między sobą. Pierwszy zespół był faworytem i wygrał 2:0,choć w drugim secie młodsze koleżanki zagrały dobre spotkanie i łatwo skóry nie oddały.

Kolejne mecze to spotkania z dwoma drużynami z Żarowa. Jesienią naszym siatkarkom poszło zdecydowanie łatwo, ale od tamtej pory ich rówieśniczki z Żarowa zdecydowanie odrobiły lekcje i dzielnie walczyły o każdą piłkę na boisku.

Po całkiem pasjonujących meczach nasz drugi zespół przegrał jedynie ze swoimi starszymi koleżankami, natomiast klasy trzecie z naszej szkoły nie miały sobie równych tego dnia wygrywając wszystkie mecze. Uznanie w oczach sędziego i pamiątkową statuetkę otrzymała Eliza Gierwatowska z naszej szkoły, która wybrana została najlepszą zawodniczką z Jaworzyny. Gratulacje!

Oto uczestniczki meczu:

 1. Kołtunowicz Wiktoria – kapitan pierwszej drużyny
 2. Włodarczyk Monika
 3. Nowak Patrycja
 4. Miłek Martyna
 5. Fudali Marta
 6. Strzelczyk Weronika
 7. Gierwatowska Eliza- kapitan drugiej drużyny
 8. Prymula Kinga
 9. Hampel Daria
 10. Kluge Barbara
 11. Hajduk Aleksandra
 12. Kołtunowicz Patrycja
 13. Wróbel Natalia
 14. Adamczyk Nicole

 

Opiekun drużyny Marcin Kruk